sobota, 19 maja 2012

Rozdział 5

Jednak kiedy przejeżdżaliśmy  przez centrum zmieniłam zdanie co do tego miejsca . Londyn nocą jest naprawdę piękny . London Eye , Tower Bridge , Big Ben to wszystko nocą było takie piękne . Zaniemówiłam z wrażenia . Jechaliśmy przez godzinę .
-No to wysiadamy . - powiedział tata .
To miejsce nocą było przeurocze . Hotel  był naprawdę duży . Prowadziły do niego szerokie schody . Był pomalowany na pomarańczowo . Stała przed nim wielka fontanna , a po bokach stało mnóstwo ławek nad którymi świeciły latarnie . Hotel był położony niedaleko lasu . Otaczały go łąki . Było naprawdę uroczo . Wzięliśmy swoje walizki i weszliśmy do środka . Było tam tak samo ładnie jak na zewnątrz . Nie duża recepcja , przyjemne kolory  , piękne obrazy było w nim bardzo  nowocześnie .
-Natalie , poproszę karty do pokojów 217 , 311 , 312 . - powiedział mój tata .
Recepcjonistka wykonała jego polecenie . Z uwagą przyglądała się mi , Mike`owi i Semily .
-To twoje dzieci ? - zapytała po chwili .
-Ta dwójka tak , a to jest przyjaciółka Niny . - powiedział mój ojciec .
-I moja dziewczyna . - dodał Mike .
-Tego nie wiedziałem .  - powiedział zdziwiony .
-Bo wiesz ? Tak się jakoś składa , że ty w ogóle jakoś mało o nas wiesz . - odparłam po czym wyrwałam mu z ręki kartę do pokoju 217 , chwyciłam swoje dwie walizki i nie patrząc na nikogo ruszyłam w stronę windy .
Przechadzałam się po korytarzu z głową spuszczoną w dół kiedy nagle poczułam , że ktoś na mnie wpada . Spojrzałam na tego kogoś ze wściekłością .
-No i co się gapisz ? - zapytałam .
Chłopak nic nie powiedział .
-Nic nie powiesz ?
Chłopak dalej jedynie się na mnie gapił .
-Nie no ... ty po prostu jesteś bezczelny  .
-Ja ? To ty tutaj łazisz jak sierota . 
Patrzyłam na niego z jeszcze większą złością . Czułam , że zaraz wybuchnę jak wulkan .
-Ja łażę jak sierota ? No ja cię przepraszam bardzo ... jeżeli widzisz człowieka , który idzie sobie spokojnie po korytarzu z głową spuszczoną w dół  , zamyślonego  to chyba zamiast z całej siły na niego wpadać lepiej jest go grzecznie ominąć i pójść sobie dalej tak ? Nie dość , że na mnie wpadasz , przewracasz mnie , to jeszcze zarzucasz mi , że chodzę jak sierota. Wiesz co? Nie chce mi się z tobą gadać , więc pozwól , że pójdę sobie w swoją stronę i nie będę ci więcej włazić pod nogi ! - wykrzyczałam .
Chłopak patrzył na mnie zszokowany . Widocznie nie spodziewał się we mnie takiego wybuchu . Chwyciłam w ręce walizki , ostatni raz na niego spojrzałam i wyminęłam . W końcu znalazłam pokój z numerem 217 , otworzyłam go kartą i do niego weszłam .Jego widok poprawił mi humor . Był piękny . Ściany koloru łososiowego , dwa łóżka sypialniane , duże lustro , telewizor , kanapa , stół i krzesła .  W rogu tego ogromnego pokoju były drzwi do łazienki . A na drugim jego końcu duże drzwi balkonowe . Kiedy wyszłam nie spodziewałam się takich krajobrazów  . Wielki basen , leżaki do opalania się , pawilony pod którymi stały stoły i ławki , plac zabaw dla dzieci  oraz miejsce do zrobienia ogniska . Każdy mógł by tutaj znaleźć coś dla siebie . Nagle spojrzałam pięciu chłopaków siedzących pod pawilonem . Dwóch siedziało na jednej ławce z twarzami odwróconymi w moją  stronę , a trójka siedziała na drugiej ławce z plecami odwróconymi do mnie . Nagle uroczy blondyn ,  który cały czas coś jadł pokazał palcem na mnie i chłopak siedzący tyłem odwrócił się i spojrzał na mnie . Był to ten sam chłopak  , który wpadł na mnie przed chwilą na korytarzu . Nieśmiało na niego spojrzałam , zamknęłam drzwi i wróciłam do pokoju . Kiedy już ochłonęłam po tym niemiłym incydencie to zrobiło mi się trochę głupio . Przecież mogłam po prostu bez słowa go wyminąć i pójść dalej . Nie jestem raczej osobą impulsywną , wręcz przeciwnie . Jestem nieśmiała , ale po prostu miałam tego dnia  zły humor , a po za tym poniosło mnie . Kiedy ponownie wyobraziłam sobie twarz tego chłopaka doszło do mnie , że to ten sam , który śnił mi się ubiegłej nocy . Nie rozumiałam dlaczego on ? Przecież chyba nie jest nikim sławnym rozpoznałabym go . Moje rozmyślenia przerwali Semily , Mike i mój tata , którzy wparowali do mojego pokoju .
-Tu jest cudownie ! - krzyknęła Sem .
-Idealnie . - dodał Mike .
-Nina , a tobie się podoba ? - zapytał mój tata .
- Powiedzmy . - skłamałam z obojętnością w głosie .
Tak naprawdę bardzo mi się tu podobało , ale nie chciałam dać mu tej satysfakcji .
-No dobra . To wyśpijcie się . Do jutra . - powiedział mój tata po czym wraz z Mik`iem wyszli z naszego pokoju . Semily zaczęła się rozpakowywać . Wiedziałam , że jest na mnie obrażona .
-Semily , nie bądź zła . - prosiłam .
-Nino , ja nie chcę wtrącać się w wasze rodzinne sprawy , ale mogłabyś być dla swojego taty miła . On cię kocha.
-No i ja go też ...ale to musi trochę potrwać zanim mu wybaczę . - powiedziałam.
Semily poszła do łazienki się umyć . Ja natomiast byłam tak zmęczona , że nie miałam na to siły . Położyłam się wykończona na łóżko i gapiłam się w sufit . Myślałam o tym chłopaku i o tym jak go potraktowałam . Miałam teraz lekkie wyrzuty sumienia , ale przecież to jego wina , on na mnie wpadł . Nagle wróciła Semily  . Położyła się obok mnie .
-O czym myślisz ?
-O niczym ważnym . - odparłam .
-Tak , tak . No dobra nie chcesz mówić to nie . Co jutro robimy ?
-Ja bym chciała zwiedzić Londyn .
-Noo..widzę , że się przekonałaś . - powiedziała dumnie Sem .
-Tu jest pięknie . No dobra ... nie mam siły gadać . Dobranoc . - powiedziałam po czym odwróciłam się do niej plecami i zasnęłam .


__________________________________________________
Rozdział 5 . Komentujcie !! Wiecie jak takie komentarze motywują ? Nie wiem czy jest jakiś sens, żeby dalej to pisać .

9 komentarzy:

 1. To jest ekstra :D
  pisz dalej ;***
  komentuje , komentuje! masz te swoje komentarze!
  już się zakochałam w tym :D
  dawaj , dawaj, proszę ;* <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne opowiadanie<3 Czekam na kolejne rozdziały;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej , kiedy dodasz 6 rozdział ? : D . Bardzoo fajne : *

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny blog choć to dopiero początek ; ) Dodawaj 6 rozdział : )

  OdpowiedzUsuń
 5. Jejku .. nie spodziewałam się ! Naprawdę jestem w szoku wręcz ! Dziękuję wszystkim ! Kolejny rozdział już jutro : >>

  OdpowiedzUsuń
 6. Super blog i twój styl pisania :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudowny wygląd bloga! :)

  * Wraz z przyjaciółką uwielbiamy czytać opowiadania o 1D i postanowiłyśmy same zacząć coś takiego pisać. Liczę, że przeczytasz nasze bazgroły i zostawisz po sobie ślad.
  http://becauseremainedmeonlyonedirection.blogspot.com/ *

  OdpowiedzUsuń
 8. Genialnie piszesz.
  Nie przestawaj ;)

  OdpowiedzUsuń